Orgon

Jest więcej nazwisk w dziedzinie, choć niewatpliwie te poniżej bardzo się przyczyniły do rozpowszechniania wiedzy o tej energii, zwanej w historii pod różnymi nazwami: prana, chi, magnetyzm zwierzęcy, vis vitalis, OD, eteroid, orgon.

 

Massmer

Karl von Reichenbach

Franciszek Rychnowski (Lwów) - udało mu się zaobserowować niektóre prawa ruchu i przyciągania tej energii oraz efekt wpływania eteroidu na ruch mas . Udało mu się pochwycić tę energię i sfotografować w kolorze. Dotychczas niedoścignionym osiągnięciem jest jego sposób na skroplenie eteroidu.

Korschelt (Lwów)

Wilchelm Reich (Lwów) - większość ludzi kojarzy orgon z Wilchelmem Reichem. Osiągnięcia najbardziej znanego badacza energii życiowowej -Wilchelma Reicha - pochodzą właśnie od Franciszka Rychnowskiego. Na to wskazują daty i metodologia. Parę lat po śmierci Rychnowskiego wypłynął Wilchelm Reich z"orgonem" ("etroidem" Rychnowskiego) i z"bionami" ("bankami protoplazmy" Rychnowskiego). Reich używał również metody powiększeń jak Rychnowski. Tyle jeśli chodzi o początek. Później Reich wniósł nieoceniony wkład w badanie orgonu.

Poniżej nazwiska magów, hermetyków i innych masonów, czarownic, którzy zasłyneli w jakiś osiągnieciach związnaych z orgonem:

Trevor Costable - pionier w inżynierii pogody przy pomocy orgonu. Udało mu się również przy pomocy cloudbusterów "prześwietlić" zamaskowane UFO.

Welz - generatory DOR na szczęście wcześniej konwertery DOR w OR czyli "orgonite"

Joe - zasłynął komórką orgonową Joego, która ma szansę działać a mimo to dla większości ludzi nie działa :)

Don i Carol Croft - w pierwszej linii walki z ufolstwem powszechnie stosują wynalazki powyższych osób przy okazji dodając swoje narzędzia jak powerwand, soccur punch, HHG i inne oprate na orgonicie wzmacniacze myśli.